Svet-Stranek.cz
tým,který změnil svět...zábava,basket a cestování
Harlem Globetrotters

Show:tým,který změnil svět...zábava,basket a cestování

Show

Samotná show je jak jsem již uváděl kombinací tří prvků : triků a kouzel s míčem,komedie a basketbalu, z nějž se používají nejefektnější části jako jsou smeče,alley-oop akce,driblingové finty,zadovky,nebo tzv. "magic circle"

Magic Circle je jeden z nejslavnějších prvků tohoto týmu. V podstatě je všech pět hráčů na malé ploše. Cílem je,aby si všichni nejméně 2× předali míč na co nejmenší vzdálenost aniž by se míč dotknul palubovky. Samozřejmě soupeř se snaží jim vzít míč. Jde o co největší efekt pro publikum. Tato akce bývá zpravidla zakončena smečovaným košem.

Hráči jsou naprostými hvězdami v oboru triků s míčem. Mezi ně patří žonglování se třemi míči,točení míče na prstech,nebo na hlavě a různé "mazlení" s míčem.

Mimo to taky do jejich show patří i komedie. Často se tak dočkáme nahrávky rozhodčímu,vyběhnutí ze hřiště mezi diváky,nebo jiných úsměvých epizod,jako např. stáhnutí trenýrek protihráči před trestnými hody.

Poločasová pauza je pak vyplněna crazy dunky s pomocí trampolíny a následně driblérskou show Handlese Franklina,který na kolenou dribluje s míčem,který se mu snaží vzít děti. Dětí stále přibývá,ale Handles má míč pořád u sebe a při tom je pořád na kolenou.

No a poslední části přestávky je vystoupení maskota týmu Globieho ,který baví diváky šílenými kousky a různými kreacemi na palubovce.
Zakončení jejich show je většinou ve formě autogramiády a splnění některé charitativní povinnosti.


The Harlem Globetrotters mají po celém světě obrovské množství fandů,které jsi získali svým obrovským uměním .